Matka Boża Bolesna
3
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Oferta rekolekcyjna Sanktuarium na 2014 rok

Nowy rok to początek sezonu rekolekcyjnego w licheńskim Sanktuarium. Wśród propozycji rekolekcji oraz warsztatów przygotowanych dla wiernych, w tym roku można znaleźć zarówno te znane, jak chociażby rekolekcje przygotowujące do spowiedzi generalnej, które gromadzą wielu zainteresowanych, jak i te, które przeznaczone dla wąskiego grona uczestników z racji swojego szczególnego charakteru czy specyfiki.

Rekolekcje odbywać się będą przez cały rok począwszy od lutego. Propozycji jest tak wiele, że każdy, kto chciałby pogłębić swoją wiarę czy odpowiedzieć sobie w klimacie modlitwy na nurtujące go problemy może znaleźć coś, co go interesuje.

Pierwsze tegoroczne rekolekcje organizowane w sanktuarium Matki Bożej w Licheniu Starym przeznaczone dla narzeczonych, którzy w najbliższym czasie planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński (13-16 lutego). Data rekolekcji nie jest przypadkowaprzypadają one bowiem w weekend, gdy swoje święto obchodzą zakochani, a więc w dniu św. Walentego. W lutym przewidziano także weekendowe spotkanie dla małżeństw borykających się w problemem niepłodności.

W marcu i kwietniu na uwagę zasługują rekolekcje wielkopostne dla środowisk trzeźwościowych. Odbędą się także rekolekcje dla środowiska zwianego z naprotechnologią, dla osób żyjących z doświadczeniem aborcji, a także dla tych, którzy nie mogą poradzić sobie z żałobą po staracie bliskiej osoby.

Miesiące letnie poświecone będą w głównej mierze rekolekcjom maryjnym. Z kolei jesienią z oferty rekolekcyjnej ponownie będą mogli skorzystać przyszli małżonkowie. Zaplanowane także warsztaty pt. „O kryzysach oraz radzeniu sobie w kryzysie” (19-21 września), spotkanie poświęcone stresowi oraz sposobom jego przezwyciężania (10-12 października) oraz rekolekcje zatytułowane „Eucharystiastudnia bez dna i przepis na życie” (8-11 maja, 10-13 lipca, 25-28 września).

Tuż przed końcem roku do Lichenia przybędą konsultanci medyczni naprotechnologii oraz instruktorzy CrMS. Przewidziane także adwentowe rekolekcje dla środowisk trzeźwościowych (5-7 grudnia).
Ponadto przez cały rok w licheńskim Sanktuarium organizowane będą rekolekcje przygotowujące do spowiedzi generalnej, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

Łącznie w 2014 przewidzianych jest ponad 40 spotkań o charakterze warsztatowym i rekolekcyjnym oraz dni skupienia.

Szczegółowych informacji o rekolekcjach i warsztatach organizowanych w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej można zaczerpnąć w zakładce Rekolekcje bądź też dzwoniąc do Biura Obsługi Pielgrzyma – 63 270 81 63.

Licheń Stary, 13 stycznia 2014 r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


19 listopada 2019
Wtorek


PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 12.00, 18.00
18.00 w intencji osób, które włączyły się do Wspólnoty Modlitwy i za ich rodziny
oraz w intencji Licheńskiej Wspólnoty Różańcowej
Nabożeństwa
kościół górny - kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 – 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec: 15.30

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Nabożeństwa
16.30 Różaniec za zmarłych (stary cmentarz)
Nieszpory za zmarłych po Mszy św. o godz. 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30

Imieniny obchodzą:
Elżbieta, Paweł, Seweryn

Okres liturgiczny: zwykły
Tydzień Psałterza: I
Kolor szat liturgicznych: zielony
Rok liturgiczny: II

CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: 2 Mch 6,18-31
Psalm responsoryjny: Ps 3
Ewangelia: Łk 19,1-10
realizacja LM Internet  LM Internet