Matka Boża Bolesna
Główka48 kaplica różańcowa
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Oferta rekolekcyjna Sanktuarium na 2014 rok

Nowy rok to początek sezonu rekolekcyjnego w licheńskim Sanktuarium. Wśród propozycji rekolekcji oraz warsztatów przygotowanych dla wiernych, w tym roku można znaleźć zarówno te znane, jak chociażby rekolekcje przygotowujące do spowiedzi generalnej, które gromadzą wielu zainteresowanych, jak i te, które przeznaczone dla wąskiego grona uczestników z racji swojego szczególnego charakteru czy specyfiki.

Rekolekcje odbywać się będą przez cały rok począwszy od lutego. Propozycji jest tak wiele, że każdy, kto chciałby pogłębić swoją wiarę czy odpowiedzieć sobie w klimacie modlitwy na nurtujące go problemy może znaleźć coś, co go interesuje.

Pierwsze tegoroczne rekolekcje organizowane w sanktuarium Matki Bożej w Licheniu Starym przeznaczone dla narzeczonych, którzy w najbliższym czasie planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński (13-16 lutego). Data rekolekcji nie jest przypadkowaprzypadają one bowiem w weekend, gdy swoje święto obchodzą zakochani, a więc w dniu św. Walentego. W lutym przewidziano także weekendowe spotkanie dla małżeństw borykających się w problemem niepłodności.

W marcu i kwietniu na uwagę zasługują rekolekcje wielkopostne dla środowisk trzeźwościowych. Odbędą się także rekolekcje dla środowiska zwianego z naprotechnologią, dla osób żyjących z doświadczeniem aborcji, a także dla tych, którzy nie mogą poradzić sobie z żałobą po staracie bliskiej osoby.

Miesiące letnie poświecone będą w głównej mierze rekolekcjom maryjnym. Z kolei jesienią z oferty rekolekcyjnej ponownie będą mogli skorzystać przyszli małżonkowie. Zaplanowane także warsztaty pt. „O kryzysach oraz radzeniu sobie w kryzysie” (19-21 września), spotkanie poświęcone stresowi oraz sposobom jego przezwyciężania (10-12 października) oraz rekolekcje zatytułowane „Eucharystiastudnia bez dna i przepis na życie” (8-11 maja, 10-13 lipca, 25-28 września).

Tuż przed końcem roku do Lichenia przybędą konsultanci medyczni naprotechnologii oraz instruktorzy CrMS. Przewidziane także adwentowe rekolekcje dla środowisk trzeźwościowych (5-7 grudnia).
Ponadto przez cały rok w licheńskim Sanktuarium organizowane będą rekolekcje przygotowujące do spowiedzi generalnej, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

Łącznie w 2014 przewidzianych jest ponad 40 spotkań o charakterze warsztatowym i rekolekcyjnym oraz dni skupienia.

Szczegółowych informacji o rekolekcjach i warsztatach organizowanych w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej można zaczerpnąć w zakładce Rekolekcje bądź też dzwoniąc do Biura Obsługi Pielgrzyma – 63 270 81 63.

Licheń Stary, 13 stycznia 2014 r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


22 lipca 2019
Poniedziałek

 
 
PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
Nabożeństwa
kościół górny - nawa główna:
Różaniec 17.00
Apel Maryjny 21.00
kościół górny - kaplica Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 – 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30

Imieniny obchodzą:
Magdalena, Wawrzyniec, Maria

Zwykły okres liturgiczny
IV tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: biały
Rok liturgiczny: C, I

CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Pnp 8,6-7
Psalm responsoryjny: Ps 63
Ewangelia:  J 20,1.11-18
realizacja LM Internet  LM Internet