Matka Boża Bolesna
Główka47 krzyż
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Powołani do pomnażania dobra

– Matka Boża chce, by nie zabrakło nam odwagi do bycia konsekwentnym w postawie życia chrześcijańskiego – mówił ks. Bogusław Binda MIC 15 listopada w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

W XXXIII niedzielę zwykłą Kościół obchodzi IV Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka. Hasłem tegorocznego dnia są słowa z Księgi Syracha „Wyciągnij rękę do ubogiego” (Syr 7, 32).

W homilii podczas południowej Mszy św. ks. Bogusław Binda MIC, przełożony licheńskiej wspólnoty zakonnej przypomniał, że samych siebie przyjmujemy z rąk Stwórcy, który stworzył ludzi na swój obraz i podobieństwo. – Możemy stawać się Jego darem dla świata. Każdy z nas ma misję do spełnienia, powołanie, które realizujemy w codzienności. Nikt nie otrzymał za dużo, aby czuć się przytłoczonym niemożliwością zrealizowania, ani też za mało, by zazdrościć i narzekać, choć to bardzo łatwo przychodzi. Otrzymujemy od Boga talenty, które mamy rozpoznawać i rozwijać – zaznaczył marianin, podkreślając, że na tyle doświadczamy tych darów, na ile otwieramy się na Boga w codziennej bliskości.

Zauważył też, że coraz częściej spotykamy się z narzekaniem z powodu odejścia młodych ludzi z Kościoła i przyjmujemy postawę – zróbmy wszystko, co możliwe, żeby nikogo więcej nie stracić. – Jezus mówi, że to strategia autodestrukcyjna. Nie będzie nas przybywać, jeśli podążymy tą drogą. Kościół, różne wspólnoty i parafie przetrwają, jeśli będziemy je pomnażać, kiedy ruszymy na drogę ewangelizacji. (…) Dzisiaj tak łatwo nam się tłumaczyć, ten czas usprawiedliwia z nieobecności. Z braku bycia z Bogiem, u Źródła. Dlatego przypominamy sobie słowa Maryi „czyńcie to, co mówi wam mój Syn”. Dziś Matka Boża chce nam powiedzieć, byśmy nie godzili się na bylejakość, by nie zabrakło nam odwagi do bycia konsekwentnym w postawie życia chrześcijańskiego – mówił ks. Binda.

Przed błogosławieństwem wierni modlili się o pokój i zaśpiewali suplikacje o oddalenie epidemii.

Licheń Stary, 15 listopada 2020 r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


5 grudnia 2020
Sobota
Szczęśliwi wszyscy, co ufają Panu

Nowenna przed Uroczystością
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (29 XI - 7 XII)

Pierwsza sobota miesiąca

Msza św. wotywna o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny  (7.30)

Nocna piesza pokutna pielgrzymka z Konina do Lichenia - ODWOŁANA

Rekolekcje przygotowujące do spowiedzi generalnej (3-6 grudnia) PRZENIESIONE NA INNY TERMIN

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte

7.30, 12.00, 18.00
7.30 Msza św. roratnia oraz wotywna o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej
Maryi Panny
18.00 w intencji małżeństwa i rodziny

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Nabożeństwa
7.00 Msza św. roratnia

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet