Matka Boża Bolesna
19
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Dzień modlitw w intencji nauczycieli, wychowawców i katechetów

– Otwieramy się na Boga po to, by inspirować innych i dawać nadzieję – mówił ks. Robert Krzywicki MIC 20 września podczas dnia modlitw w intencji nauczycieli, wychowawców i katechetów w Sanktuarium Matko Bożej Licheńskiej, Bolesnej Królowej Polski.

W przedostatnią niedzielę września podczas południowej Mszy Św. kilka tysięcy wiernych w licheńskiej bazylice prosiło o dary Ducha Świętego dla wszystkich czuwających nad edukacją dzieci i młodzieży, aby mądrze wspierali młode pokolenie w rozwoju duchowym i intelektualnym. Eucharystii przewodniczył ks. Robert Krzywicki MIC, dyrektor Licheńskiego Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

Tego dnia przypadł też 54. Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlitwą otoczeni zostali dziennikarze i pracownicy mediów, aby przekazywali prawdę w miłości.
W homilii ksiądz dyrektor nawiązał do odczytanej przypowieści o robotnikach w winnicy z Ewangelii według św. Mateusza. – Dramat mój i twój polega na tym, że kierujemy się w swoim życiu takim myśleniem, że to, co mamy nie jest najlepsze, że zasługujemy na coś lepszego. Porównujemy się do innych. To konsekwencje grzechu pierworodnego, które odbierają nam radość życia – mówił ks. Robert Krzywicki MIC. – Bóg stał się osią naszego życia po to, byśmy nauczyli się być wdzięczny mi za to, co mamy i dzielili się z innymi. (…) Byśmy postrzegali życie i wszystko, co posiadamy, jako dar od Boga i szukali Go, jak ukrytego skarbu – stwierdził. Wspomniał również swoje doświadczenie posługi duszpasterskiej na misji na Białorusi, gdzie przygotowywał do przyjęcia I Komunii Świętego zarówno dzieci, jak i nastolatków oraz osoby w podeszłym wieku. Tłumaczył, że Bóg pragnie przemiany życia i zbawienia dla każdego, bez względu na wiek, tak jak robotnicy otrzymywali zapłatę, choć niektórzy pracowali w winnicy tylko godzinę. – Ważne, byśmy cieszyli się życiem i zbawieniem, a jednocześnie byli przyjaźnie nastawieni do innych ludzi. (…) Słowa, które kierujemy do innych niosą życie albo śmierć. Mogą inspirować, ale też gasić – zaznaczył, odnosząc się do ważnej roli nauczycieli, wychowawców, wszystkich pedagogów. – Oni potrzebują naszego wsparcia, by mogli dodawać skrzydeł nowemu pokoleniu. By młodzi żyli pełnią życia i troszczyli się o siebie nawzajem – mówił. W modlitwach celebransi pamiętali także o trudnej sytuacji na Białorusi. Mszę św. uświetnił sanktuaryjny kwintet dęty.

Licheń Stary, 20 września 2020 r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


16 kwietnia 2021
Piątek

 
Rekolekcje przygotowujące do spowiedzi generalnej PRZEŁOŻONE NA INNY TERMIN
 

Rekolekcje: Jak przeżyć żałobę? PRZEŁOŻONE NA INNY TERMIN
 

Maryja - Niewiasta Eucharystii                                                                        
Rekolekcje dla organizatorów i przewodników pielgrzymek. PRZEŁOŻONE NA INNY TERMIN
 
PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze św.
7.30, 12.00, 18.00
Nabożeństwa
kościół górny - kaplica Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00-16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec: 15.30

Kościół św. Doroty
Msze św.
7.00, 17.00
Nabożeństwa
Droga Krzyżowa: 16.15

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza św.
7.30

Okres liturgiczny: Wielkanoc
II tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: biały
Rok liturgiczny: B, I
 
CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Dz 5, 34-425
Psalm responsoryjny:Ps 27
Ewangelia: J 6, 1-15
realizacja LM Internet  LM Internet