Matka Boża Bolesna
Główka25 orkiestra przed Bazyliką
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Koncert Johannesa Skudlika

Już w najbliższą niedzielę o godzinie 14.30 w bazylice licheńskiej odbędzie się kolejny koncert Festiwalu Basilica Sonans. Tym razem wykonawcą będzie Johannes Skudlik - dyrektor artystyczny wielu festiwali organowych,absolwent Monachijskiego Uniwersytetu Muzycznego, gdzie studiował muzykę liturgiczną i grę na organach.  Od 1979 jest oficjalnym organistą w głównym kościele Mariae Himmelfahrt w Landsbergu nad Lech (Bawaria). Jest także założycielem i dyrygentem Oratoryjnego Chóru Landsbergu, kilku chórów kameralnych oraz orkiestry kameralnej Con-brio w Monachium.

Niedzielny koncert otworzy słynna Toccata i Fuga d-moll BWV 565 Johanna Sebastiana Bacha, a następnie Aria z  3. Suity orkiestrowej BWV 1068 tegoż samego kompozytora (w transkrypcji -Sigfrieda Karga-Ehlerta). Zebrani w bazylice oraz łączący się za pośrednictwem transmisji usłyszą Preludium, Fugę i Wariacje, op. 18 XIX-wiecznego kompozytora i organisty pochodzenia belgijskiego, Cesara Francka. Na największych organach w Polsce zostanie wykonane także Scherzo symphonique Pierra Cochereau, znanego improwizatora i kompozytora, który w latach 1955-84 był organistą katedry Notre-Dame w Paryżu. Kolejnym utworem, który zaprezentuje Johannes Skudlik będzie Wstęp do napisanej przez Richarda Wagnera w 1850 roku opery „Lohengrin” (w transkrypcji E. Lemare). Koncert zamknie Finał z 1.Symphonii organowej francuskiego kompozytora, Louisa Vierne, organisty tytularnego katedry Notre-Dame w Paryżu (1900-37).

Wszystkich koncertów odbywają
cych się w ramach II Międzynarodowego Licheńskiego Festiwalu Muzyki Organowej Basilica Sonans można także wysłuchać za pośrednictwem transmisji dostępnej na stronie internetowej: www.lichen.pl, stronie Sanktuarium na Facebooku oraz sanktuaryjnym kanale na YouTube. Wstęp na cotygodniowe koncerty odbywające się w wakacje w bazylice licheńskiej jest bezpłatny.

 Licheń Starym, 31 lipca 2020

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


6 sierpnia 2020
Czwartek
Pan wywyższony króluje nad ziemią

Święto Przemienienia Pańskiego

Pierwszy czwartek miesiąca
Dzień modlitw w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych

39. Kaszubska Piesza Pielgrzymka z Helu na Jasną Górę

Nowenna przed Uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Rekolekcje "Jak przeżyć żałobę?" (7 - 9 sierpnia)

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
19.00 w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
kościół górny - kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Nabożeństwa
Jutrznia: 6.40


Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet