Matka Boża Bolesna
Główka46 procesja Apelu
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Dni skupienia drużyny „Ocalonych” TVP

Społeczność „Ocalonych” spotkała się w licheńskim sanktuarium na rekolekcjach w dniach 7-10 lutego. „Ocaleni” to program telewizyjny TVP o wychodzeniu z uzależnień. Goście dają świadectwo swoich upadków, ale przede wszystkim nadzieję na ocalenie.

Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej stało się miejscem pierwszego ogólnopolskiego spotkania społeczności „Ocalonych” w lipcu 2018 r. podczas Spotkań Trzeźwościowych. – Wtedy zrodziła się bardzo silna grupa, która dziś liczy około 36 tys. osób aktywnie uczestniczących w naszych forach internetowych. Średnio dołącza do nas tysiąc osób miesięcznie – informuje redaktor Rafał Porzeziński, autor i prowadzący programu „Ocaleni”, instruktor terapii uzależnień, a także konsultor Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. Dlatego właśnie drużyna „Ocalonych” spotyka się regularnie w licheńskim sanktuarium. – Licheń stał się miejscem dziękczynienia za to, że program „Ocaleni” zaistniał. Że jest w telewizji publicznej miejsce na program wprost mówiący o bolączkach ludzi wychodzących z uzależnienia. I jest nadzieja na ocalenie, jeśli tylko zawoła się o pomoc do Boga i jego bolesnej Matki, Matki Bożej Licheńskiej – twierdzi Rafał Porzeziński.
„Ocaleni” i członkowie wspólnoty św. Jakuba zawitali do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w piątek. Tego dnia uczestnicy doświadczali sakramentów pokuty i pojednania oraz namaszczenia chorych. – Te dwa sakramenty pozwoliły nam wejść na drogę nawrócenia, bo wszyscy mamy świadomość swojej grzesznej natury. Często wracamy do starych nawyków i wizji świata, które są zakodowane w naszym życiu przez rodziców czy różne środowiska, w jakich funkcjonujemy – twierdzi Paweł Sumera. – W piątek wpatrywaliśmy się w krzyż Chrystusa. Chcemy być wiarygodnym znakiem miłości Jezusa, bo świat jej potrzebuje – dodaje. – Nie przyjechalibyśmy tu, gdybyśmy nie szukali zdrowia duchowego, psychicznego i fizycznego. Licheń słynie z pochylania się nad cierpiącymi na skutek uzależnień. To port dla rozbitków i ich rodzin.
Sobota była poświęcona sakramentom chrztu i bierzmowania. Podczas Eucharystii z uwielbieniem Najświętszego Sakramentu uczestnicy odnowili przyrzeczenia chrzcielne. Wysłuchali też katechezy dotyczącej bierzmowania. Niedziela była dniem sakramentu Eucharystii. W poniedziałek z kolei uczestnicy pochylili się nad pozostałymi sakramentami: małżeństwa i kapłaństwa.
Drużyna „Ocalonych” skupiona wokół programu telewizyjnego TVP związana jest też ze wspólnotą św. Jakuba, która w tym roku będzie świętowała jubileusz 10-lecia istnienia. Jej członkowie wspierają się wzajemnie i realizują program 12 kroków w ujęciu chrześcijańskim.
 

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


28 września 2020
Poniedziałek
Nakłoń swe ucho, usłysz moje słowo

Koronka na ulicach Lichenia - Iskra Bożego Miłosierdzia (15.00)

 

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00

Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
kościół górny - kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet