Matka Boża Bolesna
Główka38 Bazylika jesienią
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Uwielbiali Boga i dzielili się swoim świadectwem wiary!
 
Sobota, 10 sierpnia w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej i okolicy była dniem wyjątkowej ewangelizacji. Dobrą Nowinę na ulice Lichenia Starego, Konina oraz Ślesina zaniosło ponad 100 osób z kilkunastu wspólnot z terenu diecezji Włocławskiej. Organizatorem tego wielkiego dzielenia się świadectwem wiary były licheńska "Ekipa dla Jezusa" i Forum Nowej Ewangelizacji Diecezji Włocławskiej.
Świeccy ewangelizatorzy zostali rozesłani po Eucharustii o gdprawionej o godzinie 9.00. Można było ich spotkać na plaży i w okolicy rynku w Licheniu Starym, w Koninie: nad jeziorem Zatorze, w Parku Ojców, parku Chopina, przy Bulwarze Nadwarciańskim oraz w okolicy rynku miejsckiego, a także na ślesińskiej plaży i rynku. Odwiedzili także oddziały onkologiczne i neurologiczny konińskiego szpitala, gdzie modlili się za chorych i rozmawiali z pacjentami. Jeden z wolontariuszy Ewangelizacyjnego Licheńskiego Ośrodka "Kecharitomene" szczególnie wspomina pacjenta, który był szczęśliwy z powodu odwiedzin młodych katolików i opowiedział im historię własnego życia. W ewangelizacji ponadto wzięli udział m. in. przedstawiciele takich wspólnot, jak Domowy Kościół Ruchu Światło Życie, Odnowa w Duchu Świętym, środowisko Alpha Polska, Szkoła Maryi, Apostolat Maryjny czy Apostolski Ruch Wiary.
 
O godzinie 15.00 na scenie przed licheńską Golgotą odmówiono Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Modlitwa rozpoczęła kolejną część spotkania, w czasie której śpiewano pieśni uwielbienia, a także dzielono się świadectwem wiary i historiami spotkania żywego Boga. Zgromadzeni wysłuchali o doświadczeniu mocy Ducha Świętego, który przemienia życie człowieka.
Oprawę muzyczną zapewnił licheński zespół „Ekipy dla Jezusa” - „Galilea” w składzie: Arkadiusz Gorgolewski, Joanna Borowska i Grzegorz Gruszczyński. Obecni byli także członkowie Wspólnoty Trudnych Małżeństw "Sychar", z którymi można było porozmawiać przed budynkiem Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym. Dzieląc się własnymi doświadczeniami, przekonywali, że każde sakramentalne małżeństwo, nawet z najtrudniejszą historią, jest do uratowania, mimo kryzysów.
 
Spotkanie zakończyło uwielbienie prowadzone przez Marcina Iżyka wraz z zespołem ze Wspólnoty "Drzewo Życia" działającej w podtoruńskim Lubiczu Górnym.
 
Licheń Stary, 11 sierpnia 2019 r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


21 listopada 2019
Czwartek

Warsztaty pisania ikon
 
PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte

7.30, 12.00, 18.00
Nabożeństwa
kościół górny - kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 – 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec 15.30

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Nabożeństwa
6.40 Jutrznia
16.30 Różaniec za zmarłych (stary cmentarz)
Wieczorne nabożeństwo do św. St. Papczyńskiego po Mszy św. o godz. 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30

Imieniny obchodzą
Albert, Janusz, Konrad

Okres liturgiczny: Zwykły
Tydzień Psałterza: I
Kolor szat liturgicznych: biały
Rok liturgiczny: C, I

CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: 1 Mch 2,15-29
Psalm responsoryjny: Ps 50
Ewangelia: Łk 19,41-44
realizacja LM Internet  LM Internet