Debugger:
153
------------ END ------------


Matka Boża Bolesna
14
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Kliknij na temat aby dowiedzieć się więcej

 1. Warsztaty " W mocy uwielbienia " / Ekipa dla Jezusa

  Organizator: Wspólnota Ekipa dla Jezusa

  Lokalizacja:  Licheń Stary, Wielkopolska

    Aula Domu PielgrzymaBetania

  Koniec rejestracji do dnia: 27.01.2020

  Przyjmowanie uczestników od godziny 15:00 

  Rozpoczęcie warsztatów: 31. 01. 2020 od godz. 17:00

  Zakończenie warsztatów: 02. 02. 2020 ok. godz. 14:00

  Kontaktowy e-mail: ekipadlajezusa@gmail.com 

  Telefon kontaktowy:
  603-259-361  (po godz. 15:00) lub 503 079 511


  Ważne informacje odnośnie warsztatów
   

  Recepcja warsztatów będzie czynna od godziny 15.00
  Warsztaty rozpoczynają się
  w piątek o godzinie 17.00,
  kończą w niedzielę ok. godz. 14.00. 

  Opłata:
  Za same warsztaty: 100,00 zł od osoby (koszt organizacji wydarzenia: przelotu Jude'a do Polski, tłumaczenie, materiały, kawiarenkę itd.)
  Uwaga: wniesiona opłata nie podlega zwrotowi.


  Koszt 2 noclegów 60,00 zł
  Koszt pełnego wyżywienia (od kolacji w piątek do obiadu w niedzielę) - 90,00 zł
  Koszt wyżywienia dla dochodzących na warsztaty (kolacja w piątek i sobotę, obiad w sobotę i niedzielę) - 70 zł

  Wpłaty należy dokonać na nr konta: 02194010765322503600000000 z dopiskiem WARSZTATY. Należy wpłacić kwotę adekwatną do zaznaczonej opcji w formularzu zgłoszeniowym.

  Rejestracja na warsztaty jest tylko i wyłącznie internetowa:
  tutaj formularz zgłoszeniowy:

  Wyżywienie i noclegi zapewniane są na miejscu warsztatów - w Domu Pielgrzyma Betania i Domu Papieskim (lokalizacja warsztatów).  Prosimy o skorzystanie z sakramentu pokuty przed warsztatami, gdyż podczas trwania warsztatów nie będzie możliwości skorzystania z tego sakramentu.

  Dom Pielgrzyma Betlejem i inne pensjonaty dostępne na tej stronie: http://www.lichen.pl/pl/68/noclegi, https://www.nocowanie.pl/noclegi/lichen_stary/

  Jude Antoine 4 lutego (wtorek) będzie prowadził Wieczór Uwielbienia organizowany w każdy pierwszy wtorek miesiąca przez wspólnotę Ekipa dla Jezusa (Msza św. o godz. 19.00, po Mszy uwielbienie Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie).  

 2. Emaus / Ekipa dla Jezusa

  EMAUS – PODSTAWOWY KURS BIBLIJNY

  Jeśli chcesz spróbować wejść w relację ze Słowem Bożym jako Osobą, jeśli pragniesz poznawać i rozumieć Pismo Święte, jeśli szukasz Jezusa we współczesnym świecie, w Twoim otoczeniu – ten kurs jest dla Ciebie. Nauczy Cię kierowania się Słowem Bożym w codziennym życiu i pokaże Ci jego skuteczność.

  Na kursie Emaus odnajdziesz Jezusa w Słowie Bożym i rozkochasz się w nim. To spotkanie wzbudzi w Tobie zapał do czytania Pisma Świętego. Tak jak uczniowie z Emaus ruszyli w drogę ze zmartwychwstałym Jezusem, tak samo Ty możesz iść tą drogą, aby on sam wyjaśniał Tobie Pisma, aby przemienił Ciebie w świadka, który osobiście spotkał Zmartwychwstałego Pana, świadka obecności Boga żyjącego. Kurs Emaus to czas spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym, który chce swoją miłością i pokojem na nowo rozpalać zniechęcone i rozczarowane ludzkie serca. To czas rozpoznawania Jezusa jako Mesjasza zapowiadanego przez Stary Testament. To czas dający możliwość pogłębienia relacji z Bogiem obecnym w Jego Słowie.Uczestnikami kursu mogą być tylko osoby pełnoletnie.


  Termin:

  21-23 lutego


  Koszt:
  • 150 zł / os. (nocleg i wyżywienie),
  • liczba miejsc ograniczona,
  • o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

  Uwaga:
  – Nie ma możliwości uczestniczenia w części kursu. Kurs stanowi całość i trwa od piątku do niedzieli.

  Kurs prowadzi:  Ekipa dla Jezusa SNE

  Sposoby zapisywania na rekolekcje:

  • osobiście w Biurze Obsługi Pielgrzyma
  • telefonicznie: (63) 270 81 42, (63) 270 81 63 - telefon czynny w godzinach otwarcia Biura Obsługi  Pielgrzyma
  • pocztą elektroniczną: lichen@lichen.pl

  WAŻNE!!!
  Przynieś: Pismo Święte, coś do notowania.

 3. Nowe Życie / Ekipa dla Jezusa

  Kurs „Nowe Życie” to niezwykły weekend opracowany w Meksyku i prowadzony obecnie w 67 krajach na całym świecie. To kurs, który nadał sens i cel życia oraz przywrócił nadzieję wielu tysiącom osób. Podczas tych dni można nawiązać lub odnowić swoją osobistą więź z Jezusem oraz doświadczyć Jego bliskości.
  Kurs ten jest przeznaczony dla wszystkich osób pełnoletnich, które pragną zmienić bieg swojego życia i nadać mu nowy tor. Korzystają z niego osoby pragnące wyzwolić się z nałogu, beznadziei i pustki. Kurs utwierdza w przekonaniu, że Bóg istnieje, działa, wyzwala i umacnia.

  „Nowe Życie” to coś o wiele więcej niż rekolekcje - to intensywny czas, w którym można wysłuchać nauczań przepełnionych świadectwami innych osób, które doświadczyły bliskości Boga. To wiele praktycznych, wizualnych przykładów uzmysławiających najważniejsze prawdy życia duchowego. To także możliwość uzyskania odpowiedzi na wiele nurtujących pytań oraz pomoc w podjęciu konkretnych decyzji duchowych.


  Kurs prowadzony jest przez kilkunastoosobową grupę osób świeckich przy udziale kapłana.

  Terminy:

  Rok 2019:

  11-13 stycznia
  15-17 listopada


  Koszt:

  • 150 zł / os. (nocleg i wyżywienie),
  • liczba miejsc ograniczona,
  • o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.
   
  Sposoby zapisywania na rekolekcje:

  • osobiście w Biurze Obsługi Pielgrzyma
  • telefonicznie: (63) 270 81 42, (63) 270 81 63 - telefon czynny w godzinach otwarcia Biura Obsługi  Pielgrzyma
  • pocztą elektroniczną: lichen@lichen.pl
 4. Nie zgubić się w świecie

  Żyjemy w czasach, w których fasady są najważniejsze, a przyjemności i święty spokój są kultywowane jak bóstwa. A przecież każdy sam najlepiej wie, co się za nimi kryje. Czy taki sposób na życie daje klimat sprzyjający wzrostowi duchowemu? Jaką korzyść będę miał z tego, że zdobędę cały świat, ale stracę swoje życie, poniosę straty na duszy? (Mt 16, 26) Jak więc nie zagubić się w naszym świecie? Już św. Tomasz z Akwinu mówił: Łatwiej dochodzi się do prawdy od błędu, niż z zamętu. Nie czekaj dłużej. Przyjeżdżaj.

   
  Rekolekcje prowadzi:

    Ksiądz marianin
   
  Program:
  Medytacje i rozważania w oparciu o przygotowane katechezy i wskazane w czasie konferencji fragmenty Pisma Świętego. Codzienna Eucharystia i modlitwa własna. Stała opieka duchowa.

  Terminy:

  13-15 lipca,
  3-5 sierpnia

  Rok 2019:

  12-14 lipca


  Koszt:

  • 150 zł / os. (nocleg i wyżywienie),
  • liczba miejsc ograniczona,
  • o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.
   
  Sposoby zapisywania na rekolekcje:

  • osobiście w Biurze Obsługi Pielgrzyma,
  • telefonicznie: (63) 270 81 42, (63) 270 81 63 - telefon czynny w godzinach otwarcia Biura Obsługi  Pielgrzyma
  • pocztą elektroniczną: lichen@lichen.pl


 5. Przygotowanie do spowiedzi generalnej

  "Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać. ale miłość moja nie odstąpi od ciebie i nie zachwieje się moje przymierze pokoju, mówi Pan, który ma litość nad tobą".  Iz 54,10


  Przed Tobą ważna decyzja życiowa? Czujesz się słaby i bezsilny? Dręczy Cię grzech, który kiedyś zataiłeś przy spowiedzi? A może po prostu chcesz jeszcze raz powiedzieć Chrystusowi: „Przepraszam Cię, Panie, za rany, które Ci zadałem; szczerze tego żałuję." Pojednanie się z Bogiem w sakramencie spowiedzi generalnej wymaga rzetelnego przygotowania się do niej. W czasie tych rekolekcji będzie czas na rozmowę, modlitwę i medytację, które pomogą Ci w tym przygotowaniu.
   
  Rekolekcje prowadzi:

  Ksiądz marianin
   
  Program:
  Medytacje i rozważania w oparciu o przygotowane katechezy i wskazane w czasie konferencji fragmenty Pisma Świętego. Konferencje prowadzące drogą nieskończonej Bożej miłości do otwarcia i potrzeby wyznania Panu swoich słabości. Codzienna Eucharystia, Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwa własna. Stała opieka duchowa.

  Terminy (I kwartał roku 2020):

  23-26 styczeń
  13-16 lutego
  27 lutego do 1 marzec
  5-8 marzec
  12-15 marzec
  26-29 marzec


  Koszt:

  • 250 / os. (nocleg i wyżywienie),
  liczba miejsc ograniczona,
  • o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.
   
  Sposoby zapisywania na rekolekcje:

  osobiście w Biurze Obsługi Pielgrzyma,
  telefonicznie: (63) 270 81 42, (63) 270 81 63 - telefon czynny w godzinach otwarcia Biura Obsługi
    Pielgrzyma
  pocztą elektroniczną: lichen@lichen.pl

 6. Eucharystia - studnia bez dna i przepis na życie - część piewsza

  Czy zastanawiałeś się kiedyś po co właściwie chodzimy do kościoła? Dlaczego uczestniczymy w Eucharystii? Dopadło Cię uczucie zwątpienia, zrezygnowania? Pomyślałeś, że Msza Święta niczego nie wnosi w Twoje życie?
  Wielu ludzi boryka się z takimi dylematami. Często rodzą się one z powodu braku czasu. Współczesny człowiek żyje w nieustannym pędzie. Nie ma czasu na relacje z innymi, realizowanie swoich pasji, odpoczynek. Bywa, że liczy się tylko praca. Sprawy dotyczące wiary i ducha spychane na dalszy plan. To powoduje, że rozluźnia się nasza więź z Bogiem. Rozmowa z Nim, spowiedź, czytanie Pisma Świętego, rekolekcje zaczynają nam przysparzać trudności. Uczestnicząc we Mszy Świętej dochodzimy do wniosku, że niewiele z niej rozumiemy. Być może kiedyś nie mieliśmy takich problemów, ale teraz nie potrafimy zrozumieć głębi i bogactwa, jakie niesie Eucharystia.
  A może jest odwrotnie. Uczestniczysz regularnie w Mszach Świętych, modlisz się, starasz się pogłębiać relację z Panem Bogiem, a mimo wszystko czujesz, że się zatrzymałeś, że Eucharystia nie wnosi w Twoje życie tego co kiedyś.
  Nie bez powodu wiele osób czuje zniechęcenie, kiedy pomyśli o konieczności uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii. Zły duch zna jej wartość i dlatego próbuje nas przekonać, że nie jest nam ona potrzebna, niczego nam nie daje, zabiera cenny czas.

  Rekolekcje prowadzi:
  Ksiądz marianin

  Program:
  Rekolekcje o Mszy Świętej skierowane do wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją relację z Panem Bogiem, nauczyć się dostrzegać wartości jakie niesie Eucharystia, dobrze rozumieć porządek według jakiego sprawowana jest Msza Święta  i z radością korzystać z przekazywanych treści.
  W rekolekcjach mogą wziąć udział zarówno osoby, które straciły wiarę w moc Eucharystii, nie potrafią zaangażować się w modlitwę, jak i te, dla których rozmowa z Bogiem, regularne uczestniczenie w Mszy Świętej nieodłącznymi elementami życia, jednak chciałyby jeszcze bardziej zacieśnić więź z Bogiem.

  Terminy:

  6-8 marzec

  Koszt:
  • 170 / os. (nocleg i wyżywienie),
  liczba miejsc ograniczona,
  • o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

  Sposoby zapisywania na rekolekcje:
  osobiście w Biurze Obsługi Pielgrzyma,
  telefonicznie: (63) 270 81 42, (63) 270 81 63 - telefon czynny w godzinach otwarcia Biura Obsługi  Pielgrzyma
  pocztą elektroniczną: lichen@lichen.pl

 7. Eucharystia - studnia bez dna i przepis na życie - część druga

  Serdeczna prośba do uczestników rekolekcji o zabranie ze sobą Pisma Świętego.

  Pierwsza
  część rekolekcji o Eucharystii - „studnia bez dna i przepis na życie”, wyjaśniając znaki i symbole obecne w każdej Mszy Świętej rozpoczęła niezwykłą podróż chrześcijanina ku spotkaniu z Chrystusem eucharystycznym. Miała na celu pomóc wydobywać z uczestnictwa w Pamiątce Pana treści rzucające światło na codzienne życie człowieka.

  Druga część tych rekolekcji poprowadzi chrześcijanina w przestrzeń kontemplacji Osoby Jezusa, który w Sakramencie Ołtarza potwierdza miłość do każdego i każdej z nas. Ma to zaowocować zacieśnieniem miłosnej więzi z Chrystusem, by poprzez głębsze uczestnictwo w Eucharystii móc powtórzyć w życiu za św. Pawłem: „żyję ja już nie ja, żyje we mnie Chrystus” (Ga 2, 20).

  Rekolekcje prowadzi:
  Ksiądz marianin

  Program:
  Rekolekcje o Mszy Świętej skierowane są do wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją relację z Panem Bogiem, nauczyć się dostrzegać wartości jakie niesie Eucharystia, dobrze rozumieć porządek według jakiego sprawowana jest Msza Święta  i z radością korzystać z przekazywanych treści.
  W rekolekcjach mogą wziąć udział zarówno osoby, które straciły wiarę w moc Eucharystii, nie potrafią zaangażować się w modlitwę, jak i te, dla których rozmowa z Bogiem, regularne uczestniczenie w Mszy Świętej są nieodłącznymi elementami życia, jednak chciałyby jeszcze bardziej zacieśnić więź z Bogiem.

  Serdeczna prośba do uczestników rekolekcji o zabranie ze sobą Pisma Świętego.

  Warunek uczestniczenia w rekolekcjach: tylko osoby które uczestniczyły w rekolekcjach Eucharystia część pierwsza.


  Rok 2019:

  10-12 maja
  15-17 listopada


  Koszt:
  • 170 zł / os. (nocleg i wyżywienie),
  • liczba miejsc ograniczona,
  • o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

  Sposoby zapisywania na rekolekcje:
  • osobiście w Biurze Obsługi Pielgrzyma,
  • telefonicznie: (63) 270 81 42, (63) 270 81 63 - telefon czynny w godzinach otwarcia Biura Obsługi  Pielgrzyma
  • pocztą elektroniczną: lichen@lichen.pl

 8. Warsztaty pisania ikon 

  Pociąga Cię fascynujący świat ikon? Chciałbyś stworzyć swoją pierwszą ikonę, ale brakuje Ci doświadczenia, a może odwagi? Jeśli tak, to te warsztaty właśnie dla Ciebie! Zapraszamy Cię w pełną wrażeń podróż duchową, której zwieńczeniem będzie napisanie przez Ciebie Twojej własnej ikony, i to niezależnie od posiadanych przez Ciebie zdolności artystycznych.

  Warsztaty prowadzone są przez artystę malarza, którego wspierają pomocnicy. Nad przebiegiem warsztatów czuwa ksiądz marianin.

  Zakres warsztatów:
  Warsztaty obejmują zajęcia teoretyczne wprowadzające uczestnika w świat ikon oraz zajęcia praktyczne podczas których, pod okiem artysty malarza  realizowane są zadania związane
  z pisaniem
  ikony. Istotnym elementem warsztatów są medytacje przed ikoną.
  W okresie letnim uczestnicy warsztatów biorą udział w Apelu Maryjnym (procesja ze światłami).

  Koszt warsztatów to 450 zł. W cenę wliczony jest pobyt w pokojach dwuosobowych, wyżywienie oraz materiały dydaktyczne oraz wszystkie potrzebne przybory malarskie, tj. deska, pędzle, farby, szlagmetal i inne.

  Zajęcia odbywają się w dwóch grupach: dla osób początkujących (osoby uczestniczące po raz pierwszy w tego typu warsztatach) oraz dla osób zaawansowanych (posiadających już pewne doświadczenie w pracy z ikoną). Uczestnictwo w jednej z powyższych grup należy podać podczas zapisu.

  Terminy (I kwartał):

  27 lutego do 1 marzec

  Zapisy:
  osobiście w Biurze Obsługi Pielgrzyma,
  telefonicznie: (63) 270 81 42, (63) 270 81 63 - telefon czynny w godzinach otwarcia Biura Obsługi  Pielgrzyma
  pocztą elektroniczną: lichen@lichen.pl

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


27 stycznia 2020
Poniedziałek
Zachowam wiecznie laskę dla Dawida

Wspomnienie dowolne  św. Anieli Merici, dziewicy

93. rocznica śmierci bł. Jerzego
Matulewicza,odnowiciela
Zgromadzenia Marianów

Międzynarodowy Dzień Pamięci
Ofiar Holokaustu

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 12.00, 18.00
o godz 12.00 oprawa muzyczna Mszy św.w wykonaniu chóru Sursum Corda z Wilczyna
Nabożeństwa
kościół górny - kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec: 15.30

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30

Okres liturgiczny: zwykły
III tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: zielony
Rok liturgiczny: A, II

CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: 1 Sm 5,1 1-7.10
Psalm responsoryjny: Ps 89
Ewangelia: Mk 3,22-30
realizacja LM Internet  LM Internet