Matka Boża Bolesna
14
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
II NIEDZIELA  ZWYKŁA
17 stycznia 2021 r.
 
1.    Dzisiaj Dzień Judaizmu w Polsce, pamiętajmy w modlitwie o naszych starszych braciach w wierze (jak mawiał św. Jan Paweł II).

2.    Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele inwestycyjne. W poprzednim miesiącu taca inwestycyjna wyniosła 2460 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

3.    Kolęda w naszej parafii rozpocznie się 3 lutego, szczegóły będą przekazane w specjalnym liście, który mamy nadzieję, że dotrze do wszystkich parafian już w tym tygodniu.

4.    W tym tygodniu świętujemy Dzień Babci i Dziadka. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych błogosławieństwo babć i dziadków. W sanktuarium o 12:00 specjalna Msza św.

5.    Od jutra Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan – nie zapominajmy w modlitwie o tej szczególnej intencji. Jutro także zaczynamy nowennę przed wspomnieniem bł. Jerzego Matulewicza, Odnowiciela naszego Zgromadzenia.

6.    W przyszłą niedzielę Dzień solidarności z Chorwacją, którą nawiedziło w grudniu poprzedniego roku ogromne trzęsienie ziemi. Po każdej Mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszki na rzecz poszkodowanych. Przyszła niedziela to także szczególny dzień poświęcony Słowu Bożemu.

 
OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA  CHRZTU PAŃSKIEGO
10 stycznia 2021 r.
 
1.     W następną niedzielę będziemy obchodzić w naszym Sanktuarium Dzień Babci i Dziadka dla mieszkańców powiatu konińskiego. Zapraszamy wszystkich seniorów z rodzinami na Mszę św. o g. 12.00. Po mszy specjalne indywidualne błogosławieństwo babć i dziadków.
 
2.     Na spotkaniu Rady Parafialnej podjęliśmy wspólnie decyzję w sprawie kolędy – do końca stycznia prosimy o zgłoszenia - telefonicznie (przez sms) lub też w kancelarii parafialnej, czy też po Mszach świętych - pragnienia zaproszenia księdza na kolędę indywidualną. Kolędy te będą realizowane sukcesywnie od 3 lutego tego roku, o ile nie będzie kolejnych zaostrzeń związanych z panującą pandemią. Równolegle wieczorami będą odprawiane o g. 17:00 (w tygodniu) Msze św. kolędowe, podczas których będziemy modlić się w intencji parafian z kolejnych wyznaczonych części parafii. Po każdej mszy będzie uroczyste błogosławieństwo oraz będzie można dostać specjalny zestaw kolędowy.
 
3.     W zakrystii można otrzymać terminarz  Mszy św. za śp. ks. Henryka Kulika MIC


 


  

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


20 stycznia 2021
Środa
Jesteś kapłanem, tak jak Melchizedek


18-25 stycznia 2021:
Tydzień modlitw o jedność chrześcijan 
"Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc"

Wspomnienie dowolne św. Fabiana, papieża i męczennika i św. Sebastiana, męczennika

Nowenna przed wspomnieniem bł. Jerzego Matulewicza,
odnowiciela Zgromadzenia Marianów

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 12.00, 18.00
18.00 w intencji chorych, po Mszy św. błogosławieństwo dla chorych
Nabożeństwa
kościół górny - kaplica Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec: 15.30
 
Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych
Msza Święta
8.00

Zwykły okres liturgiczny
II tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: czerwony
Rok liturgiczny: B, I

CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Hbr 7, 1-3. 15-17
Psalm responsoryjny: Ps 110
Ewangelia: Mk 3, 1-6
realizacja LM Internet  LM Internet